O grze

Gra Skylords Reborn to niezwykle sprawne i pomysłowe połączenie kilku gatunków gier: MMO, czyli Massive Multiplayer Online; RTS, czyli Real Time Strategy oraz gier karcianych. Gra odbywa się za pośrednictwem Internetu, gdzie każdy z graczy, bez względu na to czy gra sam czy ze znajomymi, tworzy w tytułowej kuźni (forge) własną talię złożoną z jednostek (przeważnie fantastycznych potworów), budynków i czarów. Kombinacji można stworzyć naprawdę wiele, ponieważ w grze istnieje ponad dwieście kart, z których trzeba wybrać maksymalnie dwadzieścia.

Nie jest to jednak takie proste, gdyż karty należy kolekcjonować poprzez wykupywanie tzw. boosterów. Można to uczynić poprzez odnoszenie kolejnych zwycięstw w grze. Istnieje również odpowiednia platforma, na której gracze z całego świata mogą wymieniać się zdobytymi kartami. Połączenie kilku gatunków sprawiło, że wielu uznaje Skylords Reborn za grę kultową – stąd jej remake.

Ponadto szybkość i dynamiczność rozgrywki, a także dość proste zasady gry sprawiają, że jest to znakomita gra dla każdego.